سالها قبل تو یکی از کلاسهای آشنایی با کامپیوتر  که برای بچه های کوچیک گذاشته بودیم، در مورد شبکه و نت صحبت شد. از اینکه تقریبا تمامی سرور های نت در آمریکا قرار داره براشون گفتم و براشون مثال زدم . به باقر که بیشتر از همه تو کلاس شیطونی میکرد گفتم اگه از خونتون تلفن زدی به خونه محمدصادق که سر کوچه شما هس، مسیر انتقال تماس شما از سر کوچه تا خونه شما نیس. بلکه اول می ره مخابرات در خیابون فلان، پردازش میشه و بعد میره خونه محمدصادق. یعنی اداره مخابرات میشه همسایه دیوار به دیوار شما .

در مورد مورد نت هم همینجوره، اگه ایمیل بزنی به محمدصادق ،پیام اول میره سرور آمریکا پردازش میشه و بعد میاد سر کوچه. آمریکا میشه همسایه دیوار به دیوار شما و محمدصادق. باقر باشیطنت گف یعنی خونه مهدی اینا همون آمریکاست! گفتم دقیقا! (کلا تو کلاسایی که داشتم هر موقع یکی از بچه ها میخواست شیطنت کنه بجای عصبانی شدن یا واکنش خارج از بحث ، با لبخند حرفشو تایید میکردم و طوری رابطش میدادم به کلاس که هر دو طرف لذت و بهره ببریم). اینجا هم حرفشو تایید کردم و تحسینش کردم و  خودکارمو از جیب پیراهنم در آوردم و گفتم این ساخت کشور کرس، یعنی کره همینجاست، توی جیب من! پرسیدم کسی میدونه استعمار یعنی چی؟.قدیما یه کشوری به کشور دیگه حمله میکرد واما الان شکلش فرق کرده، نامرعی شده.اگه ماها از محصولات خارجیها استفاده کنیم مستعمره اوناییم. در مورد نت به مراتب بدتره، اگه همه اطلاعات کشور ما تو کشوری که دشمن ماست مدیریت بشه ،استقلال معنی نداره

پ ن:

راستش  من تو عکس پست قبل بیشتر "هیوندای" و "کوماتسو" رو میبینم تا سیل رو. محکم و مقتدر و سازنده. اون تصویر  منو یاد خاطره بالا انداخت.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : میشه ,یعنی ,دیوار ,مورد ,محمدصادق ,خونه ,حرفشو تایید ,همسایه دیوار ,میشه همسایه ,پردازش میشه ,خونه محمدصادق ,میشه همسایه دیوار
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گلچين مطالب اينترنتي مزرعه تک میلورم مرجع میل ورم ایرانیان schoolsadat گل و گیاه فروش لیبل serever2424 حکایت دل جنبش ضد نخوندی هله دانلود آهنگ زنگ خور موبایل